Jak zrobić cyferblat ze zdjęcia?

Artykuł pochodzi ze strony – Kacper Duda

Często, bardzo często zdarza się tak, że posiadamy w domu przedmioty z PRLu lub starsze, które nie posiadają emblematu, maskownicy czy innych mniejszych lub większych elementów psujących ogólne pierwsze wrażenie. Łącząc ogólne wkurzenie z tego faktu, chcemy to w jakiś sposób naprawić. Tak więc do dzieła!

Must Have!
Oprogramowanie CAD
Drukarka 3D
Zdjęcie elementu idealnie na wprost

Miałem o tyle dobrze, że posiadałem zdjęcie idealnie na wprost cyferblatu. Trochę magii aby zdjęcie miało wyraźne kontury i można zacząć rysować. Do pełni szczęścia potrzebowałem tylko jakikolwiek wymiar. Ja wybrałem średnicę zewnętrzną. Do modelowania użyłem oprogramowania Autodesk Fusion 360. Właśnie w nim dodałem wspomniane zdjęcie oraz przeskalowałem je tak aby pasowało do mojej obranej średnicy zewnętrznej. Następnie obrysowałem je krzywymi. Po „szczelnym” obrysowaniu, za pomocą opcji wyciągnięcia nadałem płaskiemu szkicowi wypukłości. Całość wyeksportowałem do formatu STL i wydrukowałem na drukarce 3D z PLA. Poniżej mała relacja zdjęciowa.

Cyferblat do pobrania z mojego Thinkgiversa: Cyferblat – Plasterek3D

cyferblat

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się i bądź informowany o nowych postach (zero spamu!). Dodatkowo otrzymasz, moją prywatną listę 15 najbardziej przydatnych narzędzi (wraz z krótkim opisem), których używam przy testach penetracyjnych.

Nigdy nie podam, nie wymienię ani nie sprzedam Twojego adresu e-mail. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Otagowano , , , .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Jak zrobić cyferblat ze zdjęcia?

Podziel się swoją opinią na temat artykułu