DIRB – znajdź ukryte treści na stronach

DIRB is a Web Content Scanner. It looks for existing (and/or hidden) Web Objects. It basically works by launching a dictionary based attack against a web server and analyzing the response.

Niektóre treści na stronach internetowych są pozornie ukryte – to znaczy, że nie posiadając ich adresu nie jesteśmy w stanie się do nich dostać. Często są to jakieś pozostałości jeszcze z etapu tworzenia aplikacji – programista miał je później usunąć, ale zapomniał ¯\_(ツ)_/¯ .


Z pomocą w odnalezieniu takich treści przychodzi nam narzędzie DIRB. Działo ono na zasadzie odwoływania się pod wskazany adres i analizowaniu odpowiedzi serwera. Narzędzie w swoim pakiecie posiada wstępnie skonfigurowane słowniki z najczęściej występującymi lokalizacjami na stronach internetowych. Oczywiście możemy także użyć swojej listy słów.


Tool do pobrania z: DIRB

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się i bądź informowany o nowych postach (zero spamu!). Dodatkowo otrzymasz, moją prywatną listę 15 najbardziej przydatnych narzędzi (wraz z krótkim opisem), których używam przy testach penetracyjnych.

Nigdy nie podam, nie wymienię ani nie sprzedam Twojego adresu e-mail. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Otagowano , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Podziel się swoją opinią na temat artykułu